naše srdce bije pro SPARTU !

Hlavni stranka


Ultras vyzývají fanoušky k fandění v kotli!
V neděly se na Letné odehraje první zápas v jarní části sezóny a Sparťa přivítají Viktorii Žkov. Přes zimu došlo k určitým jednáním mezi Ultras a vedením Sparty, nalezly se určité kompromisy. Proto si přečtěte níže uvedené řádky a výzvu letenských Ultras a dorazte v neděli ve večerním čase na Letnou podpořit naše hráče v boji za dalšími třemi ligovými body! Výzvu Ultras čtěte zde: Sparťani! Jak jistě víte, po nějaké době bojkotu došlo ke kompromisu s vedením.. Proto teď, kdy se blíží první domácí zápas je víc než kdy nutné, abychom přišli do kotle fandit opravdu všichni, aby bylo jasně patrné, jaká je důležitost kotle pro celou atmosféru na Letný. Na derby s Žižkovem přijďte všichni do sektoru, do kterého je nyní zatím nutné koupit permanentku za 200 kč v zákaznickém centru, vytvořit co nejlepší atmosféru a ukázat vedení s čím si zahrává! Utkání je v přijatelném čase, takže žádné omluvenky se nepřijímají!

Spartani, 16.2. Nás čeká první jarní výjezd do Zlína. Zápas začíná v 17.00 a to je ideální čas na vlakový výjezd. Pojeďte všichni!!! Sparta nás potřebuje!
Sraz na Hlavním nádraží je v 10.00, odjezd vlaku je v 10.38!!!
Info pro mimo pražské fans - zastávky vlaku jsou v:
R 707 HRADIŠŤAN
Praha hl.n.
Praha-Vršovice 10:42
Kolín 11:29
Přelouč 11:48
Pardubice hl.n. 11:58
Choceň 12:17
Ústí n.Orlicí 12:31
Česká Třebová 12:41
Zábřeh na Moravě 13:07
Červenka 13:30
Olomouc hl.n. 13:45
Přerov 14:02
Hulín 14:19
Otrokovice 14:29 přestup na Os 14231
Zlín 15.23
Posledni komentare
12.08.2009 09:01:24: Dárky i pro Rudochy na europocitac.cz
12.08.2009 09:01:15: Dárky i pro Rudochy na europocitac.cz
Informace o stadionu
Poslední podobu získal sparťanský stadión sice po přestavbě v roce 1994, jenže jeho historie je stejně bohatá, jako historie samotného klubu. Už jen málo dnešních fanoušků totiž tuší, že předchůdci nynějšího dvacetitisícového kotle nestály vždy na Letné, která je dnes už tradičně spojována s naším klubem. První svůj stadión, lépe řečeno hřiště, měl klub už rok po svém vzniku vedle bubenské cyklistické dráhy, druhou lokalitou bylo prostranství u holešovického pivovaru. Holešovice však v té době zažívaly velký rozkvět, pozemků nebylo nazbyt, a tak zanedlouho se Sparta stěhovala na Letnou. Ještě však ne na dnešní pozemek, ale do prostoru u tehdejší lanové dráhy, v místech, kde je dnes Technické muzeum. Cestování po pronajatých pozemcích byl ukončeno až v roce 1913, kdy Sparta získala pozemek nedaleko letenské vodárny, tedy místo, které je spojováno s naším klubem do dnešních dob. O rok později zde už hrála první zápasy a byl položen základní kámen nového stadiónu. První skutečný sparťanský stadión měl premiéru 13. května 1917 při utkání s Viktorií. Až počátkem roku 1921 však byla definitivně zahájena výstavba stadiónu s novou dřevěnou tribunou k sezení. Ta sloužila třináct let a připravena byla přestavba stadiónu, který by pojal dnes neuvěřitelných 45 000 diváků. Dva dny po derby 10. dubna 1934 se Slavií ale tribuna shořela, nedochovaly se ani cenné relikvie klubového archivu, Sparta zůstala znovu bez stadiónu. Přestavba nebyla hned zahájena a až o dva roky později se začala budovat železobetonová tribuna, která byla otevřena v roce 1937. I dnešní tribuna však stojí na základech tehdejšího projektu. Sloužila plných 30 let a v roce 1967 došlo k největší historické přestavbě stadiónu, při níž byla ponechána jen hlavní tribuna, kolem níž vyrostl dnes známý kotel s galeriemi a umělým osvětlením. Po rekonstrukci byl dán do provozu 7. května 1969, do ochozů se vtěsnalo 35 880 fanoušků. Poslední přestavbu nechal zahájit v roce 1994 klubový prezident Petr Mach. Poslední přestavba nechala na Letné vzniknout nejmodernější stadión v zemi, jeho kapacita byla snížena na 20 948 míst, která jsou již všechna k sezení. Jeho premiéra byla 9. září 1994 při ligovém derby se Slavií. V létě roku 2001 bylo instalováno vyhřívání hrací plochy technologie firmy REHAU, spolu s tím byl instalován i závlahový systém technologie RAIN-BIRD, automatické zapínání vyhřívání funguje na bázi čidel umístěných v hrací ploše, kde je také umístěno 30 zavlažovačů. Obojí je možno ovládat počítačem i ručně. Od roku 2003 stadion nese název Toyota Arena.Před začátkem sezóny 2004/2005 došlo k výměně sedaček a na tribuně proti hlavní vznikl nápis SPARTA.
Posledni komentare
07.06.2012 19:34:46: I'm not your Old Man of the Sea. kurs windsurfingu
Sparta symbol bojovnosti a statečnosti
Její vznik je spojen především se jmény bratří Rudlů, kteří iniciovali založení sdružení Athletic Club Královské Vinohrady. Stanovy byly schváleny 16.listopadu 1893, 17.prosince téhož roku se uskutečnila první valná hromada. Předsedou byl zvolen Stanislav Havlík. Nejrannější období je završeno datem 9.srpna 1894, kdy dochází ke změně názvu na Athletic Club Sparta. Důvody k přejmenování byly dva. Příznivci klubu se totiž inspirovali bojovností a statečností obyvatel starořecké Sparty, navíc se chtěli výrazněji odlišit od městského konkurenta Athletic Club Praha. Už tehdy vyznával AC Sparta tradiční barvy. Modrou, symbol Evropy, žlutou a červenou, barvy města. Znak dotvářela pěticípá hvězda stojící na dvou paprscích, symbol Jitřeny, která přináší naději na lepší zítřek. Zpočátku se sparťané oblékali do černých dresů, kterým dominovalo velké „S“na prsou. Od roku 1904 měly dresy červenobílou pruhovanou podobu. V roce 1906 však přivezl tehdejší člen výboru Sparty JUDR.Petřík z Anglie rudé dresy, v nichž hrál slavný Arsenal. Od té doby patří rudá barva ke Spartě. Tradiční kombinaci dotvářejí bílé trenýrky a černé stulpny.

SVOBODU FANOUŠKŮM!

Protože se v poslední době množily názory, že ULTRAS SPARTA dostatečně nevyvíjejí aktivitu v informování ostatních fanoušků o svých postojích, o jednání mezi ULTRAS a vedením Sparty a o celkové situaci, rozhodli se to příslušní lidé napravit. Dnes byla spuštěna sekce SVOBODU FANOUŠKŮM na stránkách www.ultrassparta.cz. Jejím prostřednictvím se snad dozvíte více o celé situaci a doufáme tak, že přibude všech rozumných fanoušků stojících na straně ULTRAS, na straně fandění a bouřlivé atmosféry. Zároveň snad ubude sympatizantů s nedomyšleným projektem Sparta Fandí Slušně nebo podobných uměle vytvářených uskupení, které mají za výsledek a asi i cíl jediné, udělat na stadionu komorní atmosféru, do které se my, fanoušci Sparty nebudeme rádi vracet a maximálně přibude pár diváků, kteří ale přijdou jen na Manchester United, nikoli na Spartu a např. v mrazivém počasí je na stadionu neuvidíte vůbec. Odkaz na stránky je zde: svobodufanouskum.ultrassparta.cz/
SVOBODU FANOUŠKŮM!

Gonzalo Castro z Leverkusenu (vlevo) bojuje o míč s útočníkem Sparty Janem Rezkem
Spartu čeká v Leverkusenu tým s velkou formou. Poslední čtyři zápasy v německé lize vyhrál, dal 13 branek a je 4. v bundeslize. „Doma jsou velice silní. V ofenzivě mají obrovskou kvalitu. Ale budeme-li hrát zodpovědně a koncentrovaně, můžeme vyhrát. Brejky a rychlý přechod do útoku by mohly dělat soupeři problémy,“ hledal recept sparťanský trenér Michal Bílek.  ON-LINE ze zápasu Leverkusen - Sparta najdete ZDE:
Soupiska

V dresu Bayeru se představí základní jedenáctka ve složení: Adler - Castro, Friedrich, Haggui, Sarpei - Freier, Ramelow, Barbarez, Rolfes - Barnetta, Kiessling


Sparta dnes v BayAreně nastoupí v sestavě: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Slepička, Kisel, Horváth, Kladrubský, Rezek - Došek
webmaster ultrassparta

V NEDĚLI VŠICHNI DO OSTRAVY - Fanservis XXVI/2007 - Spartak Moskva, FC Baník Ostrava (informace o výjezdu)

Po výsledkovém výbuchu v brněnské metropoli nás čekají další těžká utkání. Nejprve přivítáme na Letné v rámci skupiny Poháru UEFA mužstvo FC Spartak Moskva, kde mimojiné hraje i náš bývalý hráč Radoslav Kováč. Po domácí prohře s Curychem a následné výhře v Toulouse jsou karty rozdány tak, že výhra nás velmi přiblíží k postupu. Nebude to nic lehkého, Spartak je velmi silný tým, který skončil v ruské lize druhý v tabulce (sezóna v Rusku již skončila). V neděli pak zavítáme do Ostravy a na našich hráčích je udělat reparát za výsledek v Brně. Při stíhací jízdě na čelo tabulky prostě již nesmíme takto zaváhat! Do Ostravy je tradičně organizován i společný výjezd fanoušků Sparty vlakem. Více informací níže v textu. Podpořme Spartu, ať tyto důležité zápasy zvládne!

Pokud chcete hromadně cestovat do Ostravy s ostatními fanoušky Sparty, budou pro Vás důležité tyto informace:

Sraz je na hlavním nádraží v 07:15!!
Odjezd vlaku ve 08:07. Přijďte včas ať je možno zakoupit hromadné jízdenky. Cena tét jízdenky bude cca 200 Kč. Vstupenka na Bazaly stojí 80 Kč! Návrat do Prahy je plánován okolo 22 hodiny.

Cesta bude probíhat po těchto destinacích:

EC 121 KOŠIČAN
Praha hl.n 8:07
Kolín 8:48
Pardubice hl.n. 9:12
Česká Třebová 9:49
Olomouc hl.n. 10:49
Hranice na Moravě 11:23
EC 104 SOBIESKI
Hranice na Moravě 11:31
Ostrava-Svinov 11:58
Ostrava hl.n. 12:08


Krátce o Baníku Ostrava

Baník Ostrava je vedený trenérem Večeřou a má velmi bohatou historii. Vznikl jako SK Slezská Ostrava v roce 1922 a zajímavostí je, že hrál všechna svá utkání po dobu cca tří let na hřištích soupeřů. Důvod byl jednoduchý, Ostravané neměli vlastní hřiště. Do první ligy se Baník propracoval v sezóně 1937/1938. Po druhé světové válce pak Baník dvakrát sestoupil do 2. ligy, ale jinak se držel v prvoligových vodách neustále. Od šedesátých let hrál na stadiónu na Bazalech, kde působí dodnes. Úspěchy začal klub sbírat v sedmdesátých letech, kdy se stal dvakrát mistrem ligy pod vedením trenérů Rubáše a později Hadamczika. Bylo to konkrétně v sezóně 1975/1976 a 1979/1980. Totéž se podařilo zopakovat v roce 1980/1981 a nakonec poslední mistrovský titul má ještě každý v živé paměti, to se Baníku povedlo získat předloni. Baník Ostrava je i několikanásobným držitelem Československého a Českého poháru. Na zahraničním poli zaznamenal Baník také zajímavé úspěchy. V sezóně 1974/1975 postoupil dokonce do čtvrtfinále poháru UEFA, v roce 1978/1979 to bylo dokonce semifinále dnes již neexistujícího Poháru vítězů pohárů. V Poháru mistrů evropských zemí (předchůdce LM) to bylo čtvrtfinále v sezóně 1980/1981. Po vítězství v sezóně 2003/2004 se však Baník nedokázal kvalifikovat do základní skupiny LM, když je zle vytrestal Bayer Leverkusen.

Ostravská líheň talentů je známá a přinesla do českého fotbalu spoustu skvělých hráčů. Z těch, které máme v živé paměti to jsou Radek Slončík, Tomáš Řepka, René Bolf, Milan Baroš, Marek Jankulovski či Tomáš Galásek.

Své zápasy hraje klub na Bazalech, které mají kapacitu 17 372 diváků. Klub vyznává modrou nebo bílou kombinaci dresů. Baník se nachází na 5. místě tabulky, odehrál 14 zápasů, bilance je 6 výher, 5 remíz, 3 proher Skóre je 22:17 a bodů získal celkem
23.

Poháru UEFA - FC SPARTAK MOSKVA

NEWS.JPG

Představujeme soupeře v Poháru UEFA - FC SPARTAK MOSKVA


Podzimní sezóna se pomalu chýlí ke konci a mužstvo Sparty čeká další utkání na evropské scéně. Ve stále novotou vonícím systému základních skupin Poháru UEFA přivítáme na Letné ve svém druhém, a zároveň posledním, domácím vystoupení soupeře z Moskvy – FC Spartak. Sparta má na svém kontě zatím tři body. V prvním zápase podlehli letenští doma švýcarskému Zürichu a to i „díky“ střevní viróze. Následující utkání v Toulouse jsme díky střelecké formě Kisela vyhráli a je na místě dodat, že tento výsledek byl překvapením. O to víc příjemnějším, neboť dává Spartě naději postoupit do jarních bojů na evropské scéně. Nyní tedy přivítáme Spartak Moskva - klub, kterému již skončila sezóna v ruské lize a kde skončil na stříbrné pozici. První místo mu uniklo doslova o pomyslný dvoubodový vlásek. Sparťané mají na moskevský klub příjemné vzpomínky, však se s nimi utkali již dvakrát v Lize Mistrů a pokaždé odjeli Rusové z Letné poraženi. Nyní je na čase navléknout další vítězný korálek, neboť tři body znamenají velkou šanci na postup do dalších bojů.

Jak už jsme zmínili, se Spartakem Moskva se Sparta střetla již dvakrát v Lize Mistrů. Poprvé tomu bylo v sezóně 1999/2000, kdy jsme nejprve ve 2. kole základní skupiny remizovali v Moskvě 1:1. Gól tehdy vstřelil Lokvenc, ale zajímavostí bezesporu je, že v brance Sparty nastoupil Tomáš Poštulka, který ještě nedávno hájil pozici brankářské jedničky, než ho nahradil Tomáš Grigar. Odveta přinesla Spartě stvrzenku postupu ze základní skupiny, kde ani jednou neprohrála! Své fanoušky potěšila výhrou 5:2. Pamětníci jistě vzpomenou na rychlý gól Lokvence v 1. minutě, nebo vynikající sólíčko Tomáše Rosického v minutě desáté. Podruhé los LM zavál Spartak Moskva na Letnou o dvě sezóny později. Tehdy prožívala Sparta opět úspěšné pohárové období pod trenérem Hřebíkem. Původně jsme měli hrát se Spartakem hned první kolo doma, ale dramatické události okolo teroristického útoku na WTC v New Yorku zapříčinily přeložení zápasu. Jestli to bylo dobře nebo špatně lze těžko soudit, v každém případě jsme pak doma zvítězili 2:0 góly Libora Sionka a Máry Kincla. V brance Sparty tehdy působil Petr Čech. Tímto zápasem jsme defacto postoupili ze skupiny. Odveta na Lužnikách pak přinesla remízu 2:2 a opět můžeme vzpomenout na vyrovnávací gól, který padl v nastavení, kdy se na něm výrazně podílel Petr Čech svým výletem do pokutového území soupeře!

Tolik z historie vzájemných zápasů. Bylo by příjemné dodržet tradici a doma do třetice zvítězit. Jenže dnešní Spartak je velmi silným soupeřem. V řadách klubu nastupuje český záložník a reprezentant Radek Kováč, který působil i v naší Spartě. Z tohoto pohledu se tedy bude jednat o pikantní souboj. Druhým krajánkem je Martin Jiránek, který do Ruska přestoupil z Itálie. V záloze najdeme již legendárního Egora Titova, kterému to neustále hraje a v útoku střílí Pavluščenko.

V Poháru UEFA Spartak zatím sehrál jediné utkání. Doma tak trochu překvapivě porazil Bayer Leverkusen 2:1. Předtím nepostoupili Rusové přes Celtic Glasgow do LM z třetího předkola, v 1. kolo Poháru UEFA ale jasně postoupili Häcken Götteborg po domácí výhrách 5:0 a 3:1.

Spartak Moskva byl založen v roce 1922 a ve své sbírce má spoustu trofejí. Za dobu SSSR získal 12 domácích titulů a 10 trofejí z domácí pohárové soutěže. Po rozpadu SSSR v této tradici klub pokračoval a získal dalších 9 titulů (ten poslední ale v roce 2001) a 3* zvítězil v národním poháru. Na evropské scéně se dostal Spartak Moskva do semifinále Poháru UEFA (1997/1998), semifinále Ligy Mistrů (PMEZ 1990/1991) a semifinále PVP (Pohár vítězů pohárů – dnes již zaniklý 1992/1993).

Utkání začíná ve čtvrtek 29. listopadu 2007 od 20 hodin. Předprodej vstupenek na toto utkání již běží.


Název klubu: Spartak Moscow

Založen: 1922

Klubové barvy: červená a bílá

Dresy: kombinace červené a bílé

Adresa: Football club «Spartak» 109029, Moscow, Pokrovskiy Boulevard, 3/1

Stadion: Lužniky (kapacita 84 745 diváků), postaven v roce 1956, rekonstruován v roce 1996  
Oficiální stránky klubu:
http://eng.spartak.com/ (anglická verze)

Fanouškovské stránky Spartaku Moskva:
http://spartak.msk.ru/ (pouze rusky)
http://www.fratria.ru/ - skupina fanoušků Fratria

Stránky plánovaného nového stadionu Spartaku:
http://www.stadionspartak.ru/

tapeta-ultrassparta.wgz.cz

ultrassparta.wgz.cz-

stisknout,pravetlčítko a uložit jako.

1  
2  
3