naše srdce bije pro SPARTU !

Hlavni stranka

Fanservis XVII/2007 - FK Teplice

Fanservis XVII/2007 - FK Teplice

Reprezentační přestávka právě pominula a nás čeká opět zajímavý fotbalový víkend. Sparta tentokrát zavítá na velmi populární výjezd do Teplic. Hraje se v neděli večer, přesto doufáme, že dorazí spousta Sparťanů - Homolků, tak jak tomu vždy v Teplicích bývá. Spartě se po reprezentační přestávce obvykle moc nedaří, ale je načase to zlomit. Čeká nás tým, který ještě v této sezóně neprohrál, ba co víc, ani neremizoval. Je načase teplickým připravit první porážku a ještě na jejich půdě. Zajímavý zápas bude jistě ozdobou nadcházejícího fotbalového víkendu. Komu to nestačí může v sobotu zavítat do Sezimova Ústí na utkání našeho Béčka nebo v pátek navštívit tréninkové centrum na Strahově, kde se odehraje první letošní ženské derby. Věřmě v plný počet bodů na všech třech bojištích! SPARTA DO TOHO!

Krátce k historii

Z historie našeho soupeře lze určitě zmínit to, že klub byl založen relativně pozdě, tedy až po druhé světové válce, konkrétně v květnu roku 1945. Svým způsobem se jednalo o nástupnický klub Teplitzer F.K., což byl ale německý klub a dodnes se současným klubem není příliš spojován. Klub se dostal během tří let do nejvyšší soutěže, čímž vytvořil jakýsi rekord, protože takhle rychle se žádný nový klub do 1. ligy ještě nedostal. Za zmínku stojí určitě i to, že klub hrál takzvaným WM systémem. Oficiální stránky klubu uvádějí, že se jednalo o systém, který rozestavením hráčů na hřišti připomínal na sebe navazující písmena W a M. Klub zažíval slávu, ale přišel rok 1953, kdy teplický klub opustil elitní soutěž a jedenáct let hrál v nižší lize. Důvod, proč se tak stalo je dneska nemyslitelný. Tehdejší klub nesl název Tatran, ovšem v lize se nacházel ještě jeden Tatran a sice Tatran Prešov. A soudruzi tehdy usoudili, že dva Tatrany proti sobě na nejvyšší úrovni hrát nemůžou a tak poslali Teplice do druhé ligy přesto, že se nacházely na třetím místě tabulky!!! Po jedenácti letech se pak klub slavně vrátil a během šedesátých a sedmdesátých let se slavnými sklárnami v zádech sbíral úspěchy na různých turnajích a zahrál si i pohár UEFA. Klub hrál jeden z nejlepších fotbalů v širokém okolí. V roce 1973 byla i postavena Stínadla a tak teplický klub dostal na tehdejší dobu nejmodernější stadión. Svou podobu si drží Stínadla dodnes, co se pláště stadionu týče, ostatní je samozřejmě i dnes na vynikající úrovni a s maximálním komfortem. Spolu se stadiónem Sparty patří právě ten teplický stadión k nejlepším v republice a po zásluze hostí pravidelně i reprezentaci. V roce 1996 zažívá klub další skvělé období, vrací se do nejvyšší už jen české soutěže a stává se stabilním a kvalitním účastníkem. Klub je řízen s rozumem a prostředky se investují postupně do komfortu diváků, stadiónu, ale i mužstva a všeho okolo tak, aby vznikl jeden z nejlepších klubů v republice. To se podařilo a klub hraje vesměs pravidelně evropské poháry, hrál kvalifikaci Ligy Mistrů, kde se střetl s Dortmundem a pak hrál i pohár UEFA, kde zejména pod trenérem Strakou zažil úspěchy, kdy přešli přes Kaiserslautern, Feyenoord Rotterdam a konečnou se jim až ve třetím kole stal Celtic Glasgow.

Klub vyznává žlutomodrou kombinaci dresů, svá domácí utkání hraje na stadionu Stínadla, kam se dostanete velmi jednoduše po "teplické" dálnici D8, na konci dálnice v Lovosicích po staré silnici. Stadion při příjezdu do města nepřehlédnete. V probíhající sezóně patří Teplicím 4. místo v tabulce, přestože Tepličtí ani jednou neprohráli ani neremizovali. Mají ovšem odložený zápas v Brně kvůli úmrtí trenéra Vlastislava Marečka. Skóre mají zatím totožné jako Sparta - 8:2.

Bude to tedy zajímavý zápas, který určitě bude ozdobou 6. kola Gambrinus ligy a dá se očekávat, že teplická Stínadla po dlouhé době budou solidně zaplněna.
Žádné komentáře