naše srdce bije pro SPARTU !

fanservis

Fanservis XXIII/2007(FC Bohemians 1905(pohár)-FK SIAD Most

Fanservis XXIII/2007 - FC Bohemians 1905 (pohár), FK SIAD Most


Spásná výhra nad Kladnem v poměru 4:1 naladila sparťanské fanoušky zase na pozitivnější nótu. Konečně jsme zase poznali co je to vítězství a určitě jsme plni očekávání, že nějaké ty výhry naši hráči opět přidají. Během pár dnů teď mají dvě možnosti. Již dnes hostíme v domácím poháru celek Bohemians 1905, který shodou okolností hostíme za týden i v ligovém utkání. Proto lze tento zápas brát jako jakýsi chutný předkrm. O víkendu pak Sparta zavítá do Mostu, kde se na místním stadionu utká s mužstvem Siadu. V lize si dovolit ztrácet nemůžeme, proto půjde o urputný a velmi důležitý boj o tři ligové body! Přijďte proto povzbudit Spartu na tato utkání. V domácím poháru je před námi výzva unikátního vítězného hattricku a v lize se sparťanským hráčům bude hrát lépe s naší oporou!

FC Bohemians 1905
FC Bohemians 1905 má velmi zajímavou a bohatou historii. Klub vznikl v roce 1905, kdy spolek SK Kotva byl registrován jako AFK Vršovice a pod tímto názvem hrál klub ještě velmi dlouho. Klub začne vyznávat dnes tradiční zelenou a bílou barvu a vystvěl i první své hřiště, tehdy nazvané "ďolíček". Hřiště stálo nedaleko současného stadionu Bohemky. Po 1. světové válce hraje klub nejvyšší soutěže a první oficiální zápas jako profesionální klub sehrál v roce 1925 s mužstvem SK Nusle, který vyhrál 4:3 na soupeřově hřišti. V roce 1927 je celek AFK Vršovice pozván do Austrálie na zájezd, kde sehraje velké množství zápasů. Zde také získává název Bohemians (Češi), neboť zde byli bráni jako jakási reprezentace naší republiky. Klub přiveze též zpátky do pražské ZOO klokana a toho si i ponechává v novém klubovém znaku FC Bohemians. V té době je také postavený nový stadion tak, jak ho známe dodnes, i když tehdy činila kapacita 18 000 diváků. Následně klub sestupuje do druhé ligy, kde se drží až do roku 1940. V padesátých letech je klub přejmenován na Železničáře, což vydrží až do sestupu do 2. ligy v roce 1964, kdy je pak navrácen klubu znak FC Bohemians. V roce 1967 poprvé pod vedení trenéra Rubáše nastupuje v ligovém zápasu proti Teplicím odchovanec Antonín Panenka. Začíná přestavba hlavní tribuny stadionu a neutěšené tréninkové podmínky se projevují i na hře mužstva - stále se sestupuje a postupuje do ligy. V sedmdesátých letech začíná úspěšná éra Bohemians, kdy do klubu přichází trenér Tomáš Pospíchal. Mužstvo hraje pravidelně evropské poháry, ale ligový titul přišel až v sezóně 1983. Od roku 1987, kdy z klubu odešel trenér Pospíchal začíná klub upadat a sestup přijde v roce 1995. V novém tisíciletí následují všem známe okolnosti ohledně zániku Bohemians a následné záchrany klubu fanoušky. Klub je v současné době novým subjektem hlásícím se ke starým tradicím a nese název FC Bohemians 1905. Původní klub FC Bohemians Praha dnes působí v Horních Počernicích.

FK SIAD Most
Mostecká kopaná vznikla v roce 1909 jako fotbalový klub SK Most. Bylo pro něj charakteristické, že v době založení neměl ani vlastní hřiště ani prostředky na chod. Klub se tak nechal inspirovat stanovami sousední Čechie Louny, se kterou sehrál i první zápasy. Během obou válek byl mostecký fotbal střídavě zrušen, zejména proto, že většina hráčů musela na frontu, či byla jinak povolávána do armády. Plně obnovena byla činnost klubu až po druhé světové válce, kdy se v Mostě začal budovat i nový stadión. Jeho výstavba byla slavnostně dokončena v roce 1961 a na první otevírací utkání si klub pozval FC Liverpool.

Novodobá historie klubu se začíná psát až v roce 1996, kdy do něj vstoupila mamutí společnost MUS, a.s. Klub byl zkonsolidovaný a začal se postupně drápat nahoru. To vyvrcholilo v minulé sezóně, která je pro mostecké premiérovou v nejvyšší soutěži vůbec! Nahlédneme-li do historie mostecké kopané, tak nejslavnějším fotbalistou byl bezesporu nedaleký rodák Josef Masopust. Působil zde i veterán Jirka Novotný a Horst Siegl v Mostu zakončil kariéru, když následně šel do Sparty dělat asistenta svému kamarádovi Michalu Bílkovi.
Žádné komentáře