naše srdce bije pro SPARTU !

Hlavni stranka

FC Zürich

FC Zürich

NEWS.JPG

Představujeme soupeře v poháru UEFA - FC Zürich


Tak nám Spartička zdárně postoupila do základní skupiny poháru UEFA a její představitelé se netají tím, že by chtěli postoupit. Nebude to ovšem žádná sranda a ač fotbal je nevyzpytatelný, nalosovaní soupeři mají svou kvalitu. Proto budou muset hráči Sparty trochu zabrat, aby se dostali dále přes Spartak Moskva, Bayer Leverkusen, Toulouse a posledního účastníka skupiny E, kterým je švýcarský FC ZÜRICH. Ten si v prvním kole poradil z italským protivníkem z Empoli a po prohře 1:2 na apeninském poloostrově přejel svého soupeře doma výsledkem 3:0. Na první pohled je tedy patrný kontrast 4 vstřelených gólů oproti sparťanské střelecké nemohoucnosti. Papírově by ale Sparta měla na evropské scéně tohoto soupeře zakopat do země, ovšem to by se musela její forma výrazně zlepšit. Díky systému skupin poháru UEFA se hraje pouze jediný zápas a to na Letné už brzy, 25.10.2007 od 18:45.

Dle televizního programu by neměl být zápas vysílán na žádné z tuzemských televizí, proto nehrozí že by Otík Černý vypnul přenos. Přijďte proto všichni na Letnou podpořit Spartu. Lístky ještě jsou a i budou, protože ceny vstupenek nenasadilo vedení nijak nízké.
Nyní se již dostáváme k protivníkovi, o kterém - ruku na srdce - asi moc sparťanů nějaké podrobnější informce neví. Klub byl založen v roce 1896 a jeho celý název je v současnosti Fussballclub Zürich. Jedenáctkrát se jeho fotbalisté mohli radovat ze zisku švýcarského mistrovského poháru a neposledy v letech 2006 a 2007, sedmkrát vyhráli domácí pohár. Na evropské scéně byl nejvýše ve čtvrtfinále poháru UEFA a PVP a pak v 2x semifinále PMEZ v sezónách 1963/1964 a 1976/1977. Úspěchy na evropské scéně jsou to tedy letité. Do Ligy Mistrů nepostoupil Zürich v tomto roce přes Besiktas Istanbul po výsledcích 1:1 doma a 0:2 v Turecku ve třetím předkole a před rokem mu cestu šampionů zavřel Salzburg již ve druhém předkole.

Švýcarský mistr hraje svoje zápasy na domácím stadionu Letzigrund s kapacitou 26500 diváků, ovšem informce o něm nebudete potřebovat. Jen malá poznámka o tom, že stadion má běžeckou dráhu a bude se na něm hrát mistrovství evropy 2008, takže třeba se tam podíváme s českou reprezentací. Na jižní straně stadionu se shromažďuje také kotel švýcarů, zvaný Zürcher südkurve. Že dokážou asi dobře zafandit se můžete přesvědčit na fotografii výše nebo ještě lépe na jejich stránkách, kde mimo jiné mohutně borjí na Prahu a lze očekávat i nějaké hostující fans na Letné. Ještě aby ne, když výlet do Prahy je vyjde na pár korun.
Pokud by Vám nestačily ty nejzákladnější informce z tohoto článku a umíte německy, tak fotbalový klub FC Zürich má pochopitelně i své oficiální stránky a odkaz je tady:
http://www.fcz.ch/default.aspx

O aktulání formě soupeře leccos naznačuje jeho evropská fotbalové bilance, ale v lize to pro Zürich zatím funguje docela dobře. Je na druhém místě tabulky po 12 odehraných kolech a ztrácí pouhý bodík na Basilej s bilancí 7-4-1. Jediná porážka přišla právě v prvním kole od Basileje 1:0, takže posledních 11 zápasů v domácí lize soupeř neprohrál. Např. se "starým známým" Sparty Thunem si poradil na domácím hřišti 3:1. V týmu má několik Brazilců, Tunisana nebo Nigerijce, takže ani v tomto ohledu náš soupeř nezaostává za vyspělou fotbalovou Evropou.

Věříme, že se přijdete podívat osobně na první zápas Sparty ve skupině E tohoto ročníku poháru UEFA a společně poženeme naše hochy vpřed vstříc porážce právě představeného protivníka. Nezapomeňte, hraje se ve čtvrtek od 18:45 na Letné!!