naše srdce bije pro SPARTU !

Hlavni stranka

FK Jablonec 97 - AC SPARTA PRAHA

FK Jablonec 97 - AC SPARTA PRAHA

NEWS.JPG

Autobus to přežil (FK Jablonec 97 - AC SPARTA PRAHA, 8. lig. kolo)


Náš krásný sparťanský autobus svůj výlet do Jablonce přežil bez úhony. Ale nutno přiznat, že nescházelo moc a nemuselo tomu tak být. Kolem 75.minuty zápasu zapěl kotel našich fanoušků výhružný chorál, varující před dalším útokem na náš dopravní prostředek. Jak je všeobecně známo, před několika lety došlo při návratu našich borců z Jablonce k ataku na vracející se výpravu našich hráčů. Od té doby jsme v Jablonci nevyhráli. Ale včera jsme to prokletí konečně zlomili. V dobách, kdy jsme vládli naší soutěži téměř neomezeně to nešlo, dnes, kdy jsme v určité výsledkové i herní krizi, to najednou vyjde. To jsou paradoxy, řekl by jeden známý dramatik.

Po prohraném pondělním zápase s Bolkou nás čeká další nepříjemný soupeř-Jablonec 97. Ale který soupeř je v dnešní době pro nás příjemný? Marně pátrám v paměti. A aby toho nebylo dost, přicházejí další problémy. Po nemocném P.Horváthovi přicházíme o další oporu. Luboš Hušek si na posledním tréninku zlomí klíční kost! No, potěš koště! Ale co, máme dost početnou lavičku, abychom potrestané či zraněné hráče nahradili těmi, kteří na svou šanci čekají na lavičce náhradníků. Tož se ukažte, borečci, jestli na to máte!

Do začátku utkání chybí jen několik minut a tribuny krásného stadiónu zejí prázdnotou? Kdy jindy už mají Jablonečtí diváci přijít, když ne na Spartu? To jsou naši Vyvolení! Nebo diváky více zajímá skupina exotů, uzavřená v jedné vile? Nakonec přijdou více než 4 tisícovky fotbalu lačnících fanoušků, ale stejně jsou ochozy poloprázdné. Opona se zvedá, představení začíná. Pan Matějek přivádí na zelený pažit oba týmy. V tom našem se po delší době objevují Rado Zabavník a Ludo Sylvestre. V domácím týmu překvapivě chybí Luděk Zelenka. První minuty utkání jsou v naší moci, ale Špiťáka naši ostrostřelci nechávají v klidu, jen po Kiselově střele musí reagovat, jinak jsme bezzubí. Po 15 minutách se osmělují i domácí hráči, ale jsou podobně potentní jako naši útočníci. Hraje se v rychlém tempu, ve velice dobrém světle se ukazuje Jirka Kladrubský na místě defenzivního záložníka a především Ludo Sylvestre v roli ofenzivního hráče. Je radost pozorovat jeho lehkonohý pohyb, jeho techniku a především jeho přihrávky. Škoda, že své spoluhráče dost často svými rychlými a jednoduchými příhrami jen překvapí. Snad si na něj brzy zvyknou a začnou z jeho kumštu žít. V brance sice Pošta předvede dva výlety z malého vápna, při kterých tuhne v žilách krev, ale jinak je spolehlivý, v obraně tradičně skvělý Zdeno Pospěch, dnes velmi dobrý M.Brezinský, levá strana obrany i zálohy je o fous horší. V záloze Kisel lepší Rezka o zbytku jsem již psal. A útok? Dva paliči šancí! Došan i Kulda spálí i nemožné. Snad to brzy zlomí.

I v druhém poločase je Sparta lepší. Hraje se především na jablonecké polovině hřiště, ovšem bez gólového efektu. Jirka Pelé Homola i Milan Fukal snadno přehlavičkovávají našeho Došana. Minuty ubíhají, nervozita stoupá. A tak naše trápení musí ukončit nejmenší hráč na hřišti. Po nádherné přihrávce Ludánka Kuldovi následuje nadýchaný centr do vápna, domácí beci se věší na Došana a nehlídaný Kajo Kisel hlavičkuje do sítě. Kotel vybuchuje nadšením a domácí obrana zpytuje svědomí.

Ale stále schází dobrých 10 minut do konce. Udržíme těsné vítězství? Nejen udržíme, ale v posledních vteřinách ho ještě navýšíme. Dan Kolář nemá komu přihrát a tak se probíjí sám před domácí branku. Za hranicí velkého vápna je faulován a Špiťák si staví zeď. K míči se postaví Kajo Kisel a udělá z domácího gólmana dalšího diváka. Špit vidí balón až v síti. A Kajo je dnes Borec na konec! Zápas končí a smolná Jablonecká série pro naše hráče končí. Autobus je zachráněn!

Hráči děkují našemu kotli za podporu a odcházejí do šaten. Jejich bojový pokřik v kabině je tak mocný, že je slyšet až na prázdném stadiónu. Je třeba se radovat, výhru na Střelnici alias v Chance aréně jsme nezažili hodně dlouho.
Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, přesto je nutné stále tvrdě pracovat. Jedno vítězství jaro nedělá, stejně tak není třeba tým po dvou prohrách zatracovat. Dnes naši borci bojovali, snažili se, ale do optimálního výkonu mají stále daleko. Především střelecká impotence je varující. Z čeho všeho my neumíme dát gól, je neuvěřitelné. Došane, Kuldo, probuďte se! A ono to platí i pro ostatní. Dnes jste ukázali, že by to jít mohlo.