naše srdce bije pro SPARTU !

Názory

Názor na ceny lístků v Poháru UEFA

...tak nám vedení slavnostně oznámilo ceny vstupenek na první kolo poháru UEFA proti Odense. Soutěž je to sice evropská, ale v této fázi poměrně málo zajímavá. Navíc, a to se vší úctou, Odense není nijak atraktivní klub. A tak mě dost zarazila cenová hladina vstupenek na první utkání na Letné.

Dan Křetínský má ideu průměrné návštěvy 15 tisíc Sparťanů. V lize je to vzhledem k cenám permanentek relativně dosažitelné. Tady už to kazí "jen" letošní ligové výkony ze kterých na Letné občas musí bolet oči. Ovšem v poháru UEFA je to věc naprosto nemyslitelná, protože ceny vstupenek jsou i pro permanentkáře dost odstrašující (aspoň pro nás studenty VŠ.

Tady dělá vedení vše pro to, aby se Letenský stánek prezentoval jako malý útulný, ale naprosto pustý. Jak jinak si vysvětlit fakt, že na tým kalibru Odense se vstupné pohybuje v rozmezí 200-750Kč??? I vedením dlouze vzývaní permanentkáři musí sáhnout pro 140-525Kč. To je trošku hodně, že..

Je třeba, aby si vedení Sparty uvědomilo, že bez fanoušků to můžou rovnou zabalit a věnovat se zpátky realitám a trhu s elektřinou. Fotbal je sport, na který neplatí vzorce.

I když tady bych si jeden vzorec dovolil použít. Odense se nerovná Arsenal! A tak i když výše zmíněné ceny nedosahují úrovně jaké nabyly v matchi proti anglickému gigantu, tak neznámá "x" ve vzorci "x"Arsenal=Odense je vypočítána naprosto chybně, což mě u firmy s velkými ekonomickými znalostmi překvapuje.

A dokud ono "x" někdo nespočítá dobře, tak budeme dále svědky zamlklé a hlavně poloprázdné Letné.

Zoufalci z kotle

V sobotu v podvečer jsem se chystal na zápas Viktoria Žižkov x Sparta Praha. Jsem velký fanoušek Sparty. Na oficiálních internetových stránkách Sparty nás vedení Sparty lákalo na zakoupení lístků do sektoru fanoušků, ale já už v té době byl rozhodnut, že si tento zápas chci vychutnat mezi „normálními“ fanoušky, a proto mě ani nenapadlo využít této možnosti a radši jsem využil předprodej u Viktorie Žižkov.

Bohužel samotný průběh sobotního večera mě utvrdil pouze v tom, že jsem udělal dobře. Zápas, který se od začátku ubíral jednoznačným směrem a kterému Sparta od začátku jasně kralovala, mohli pokazil jen někteří zoufalci z kotle sparťanských fanoušků. V prvním poločase se jedenkrát ozvalo už staré a dávno ohrané „Jude Slavie“. Tento pokřik, který na našich stadionech ( aniž bych jej schvaloval ) zní už několik let, ale po útoku médií najednou začíná všem vadit, v kotli asi nepochopili, že kvůli němu může být ukončen zápas. Vždyť již na zápase se Zlínem hlavní arbitr hrozil předčasným ukončením právě kvůli tomuto skandování.

Ve druhém poločase náš kotel zase vyprovokoval několik potyček jak s policií, tak i s bezpečnostní agenturou domácích. A když začali někteří „fanoušci“ Sparty házet na hrací plochu světlice, kde v té době mimo jiné stál náš brankář Tomáš Poštulka (!), začal jsem se opravdu obávat o ukončení tohoto jasného zápasu.

Celkem ještě pochopím, když se několik imbecilů sejde kdesi mimo stadion a tam si dají navzájem do huby. Prosím, když je to baví a nikoho jiného tím neobtěžují, tak ať se tam klidně pozabíjí. Ale když jsou potom tyto věci přenášeny na stadion a našemu týmu hrozí kontumace a pokuta, tak mi to opravdu začíná hodně vadit. A sedět na místě a strachovat se jestli náhodou někdo nezačne skandovat zase nějaký stupidní pokřik anebo nezačne dělat nějaké jiné nepřístojnosti, které by mohly vést k předčasnému ukončení zápasu, mě už taky přestává bavit.

Copak si Ti někteří neuvědomují, že tím škodí především Spartě?! Obávám se bohužel ne, protože jsou mezi námi jedinci, kteří jdou na stadion se vybít, vykřičet a zkrátka udělat nějaký ten bordel, ale že Sparta zrovna prohrává, není zase až tak důležité. A to mi připadá jako opravdu hodně smutné.

Obávám se, že se blíží doba, kdy nastane první kontumace v neprospěch Sparty a to jen kvůli některým zoufalcům z kotle…spracoval se spartaforever pavel.e©