naše srdce bije pro SPARTU !

novinky ultrassparta

Křetínský: Mediální štvanice na Řepku by měla přestat

Křetínský: Mediální štvanice na Řepku by měla přestat

AC Sparta Praha: předseda představenstva Daniel Křetínský

Praha - Šéf fotbalové Sparty si myslí, že obránce Tomáš Řepka je v současnosti nadbytečně mediálně kritizován. Uvedl to ve velkém rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Sport.

"Vulgární projevy se v lize bohužel používají naprosto běžně, ale na pranýři je pořád jenom Tomáš. Já ho neomlouvám, ovšem vaše hodnocení je prostě nespravedlivé. Nezmar za poslední dva měsíce udělal dva hrubé fauly likvidační povahy a je ticho po pěšině," zmiňuje v listu Křetínský.

Příčinu v Řepkově neoblíbenosti vidí v něčem jiném.

"Tomáš není diplomat. V minulosti pronesl několik kontroverzních výroků. Nesparťan ho vnímá jako symbol arogance Sparty. Na jeho chybu se čeká a hodnocení té chyby pak není adekvátní," konstatuje sparťanský šéf, ovšem ihned dodává: "Svým způsobem si za to kvůli svým nešťastným výrokům může sám."

Křetínský si stojí i za trenérem Michalem Bílkem, který se ocitl kvůli nevýrazným výkonům pod tlakem. Zvláště se mluvilo o jeho odvolání v souvislosti s pohárem UEFA. Sparta postoupila přes dánské Odense až na penalty.

"Stejně jako oslavovaná Slavie se Žilinou. Nechci to ale zlehčovat, je to velké varování," říká Křetínský, ale odmítá veškeré spekulace o tom, že byla Bílkova pozice ohrožena. "My bychom ho teď prostě neodvolali. Já věřím, že trenér Bílek bude úspěšným trenérem Sparty. My jsem připraveni poskytnout mu obrovskou podporu," stojí si v deníku za svým.

V souvislosti s derby pražských S kde letenský tým prohrál na domácím hřišti 0:2 Křetinský uznává:

"Slavii patří respekt, že se jí podařilo vybudovat tým, jehož kvalita převyšuje součet individuálních schopností hráčů. My jsme bohužel ve fázi hledání sestavy a zůsobu hry. Tohle hledání samozřejmě nesmí trvat příliš dlouho, věřím že největší problémy máme za sebou a že ke zlepšení dojde," myslí si podle listu sparťanský boss.

Žádné komentáře